Alchymista - Paulo Coelho

19. ledna 2012 v 20:03 | Tez |  Knihy v mých myšlenkách
Antiku jsem dneska zvládla, tak jsem si udělala radost a přečetla jsem si další knížku.1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
- Už delší dobu jsem si ji chtěla přečíst a dneska se na mě usmívala v knihovně.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
- důvěra
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
- přemýšlet
4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo nechtěla být.
- Líbíla se mi Santiagova odvaha s jakou zahodil všechno, co měl a vydal se na cestu s nejistým cílem. Ráda bych takovou cestu někdy zažila, ale bojím se, že v dnešní době to není možné. Rozhodně bych nechtěla být obyvatelem pouště.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
- Líbilo se mi přísloví, kterým Alchymista Santiagovi vysvětlil, proč pro něj má další díl zlata: "Všechno, co se stane jednou, už se nemusí stát nikdy. Ale všechno, co se stane dvakrát, určitě se stane i potřetí."
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i v chování postav.
- Na začátku mě zarazilo, že chlapec se jmenoval Santiago, protože se mi asocioval Stařec a moře. Ale pak jsem si zvykla.

Hodnocení: 9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama