Březen 2012

Kde jsou fotky

13. března 2012 v 10:28 | Tez |  Všechno kolem
Ahoj všichni,
vím, že to poslední dobou dost flákám, ale je toho do školy hodně, a víc než psaní teď spíš fotím a blog se s mými fotkami bohužel nechce moc kamarádit.
Chtěla bych vám proto ukázat, kam nahrávám většinu svých fotek (a rozplývám se nad příspěvky jiných).
Jde o tumblr. V podstatě jde o miniblog (nebo jak se tomu říká), najdete tam všechno možné, hledání probíhá prostřednictvím klíčovýc slov, kterými je každý příspěvek označen.
Mně osobně to hrozně vyhovuje, prostě jen nahrávám fotky a občas se dokonce někomu líbí. Na druhou stranu můžu sledovat ostatní a obdivovat jejich práci :)
Takže jestli se chcete podívat na pár fotek, které se tady na blogu neobjeví, jen do toho :)
Adresa je: tes-ff.tumblr.com (překvapení)
A ještě vás musím upozornit: pokud se rozhodnete založit si taky účet, buďte opatrní.... Může to být návykové ;)

Vyhrála jsem knížku!!!

10. března 2012 v 17:36 | Tez |  Všechno kolem
Ahoj,
hlásím se po hrozně dlouhé době, ve škole je to náročné, mimo to jsem teď na tom byla kvůli jedné osobě docela špatně psychicky (a je těžký si přiznat, že je to sobec, co neuzná chybu a nechat to plavat - a to to ani není v mém životě nějak extra důležitá osoba). Na druhou stranu jsem se rozhodla si dát trochu oddech od školy a začetla jsem se konečně (mám ho doma od Vánoc) do Omnibusu od Jeffa Lindsaye o Dexterovi (miamský krevní analytik u policii, psychicky narušený a bere spravedlnost do svých rukou - zabíjí zlé lidi). Je to pro mě taková oddechovka, protože znám Dextera jako seriál, takže mi to na jednu stranu možná tolik nepřinese, ale na druhou stranu si vybavím to, co bych už jinak zapomněla (přece jenom po 6ti dvanácti dílných sériích si nejde pamatovat, že Deb začínala u policie jako volavka mezi prostitutkama :).
Takže to je první radost, a druhá, ještě o kus větší je ta, že jsem vyhrála na goodreads knížku!!!!


Musela jsem hned udělat print screen a samozřejmě se pochlubit!! :D
Ale přece jenom, že z těch 3255 lidí tu knížku dostanu zrovna já? NAvíc moc často nevyhrávám, takže jsem opravdu nadšená!
Co se týče knížky samotné, jsem na ní zvědavá, zaprvé většinou sci-fi/fantasy moc nečtu, za druhé je ta knížka samozřejmě v angličtině (což možná bude doooost těžké).
Ale mám z toho prostě hroznou radost!

Další (minimálně z mého pohledu) skvělá věc je, že nám už začal letní semestr (teď už je to teda 4. týden) a ten zimní jsem úspěšně ukončila se 30 kredity a průměrem 2,0 (což je snad lepší, než co jsem kdy měla na gymplu), horší bude zkouškové teď, protože mě čeká deset zkoušek :/

Ale součástí jednoho předmětu je seminárka, proto jedu ve čtvrtek do Berlína abych tam udělala rozhovor s jednou známou a prošla archiv (vybrala jsem si jako téma Rozdělený Berlín).

Tím se teď loučím, na závěr taková srandička