Duben 2012

Před a po II.

29. dubna 2012 v 19:07 | Tez |  Nedělní před a po

Zdravím vás po týdnu s další dojicí. Doufám, že máte rádi kočky, protože dneska uvidíte jednu moc pěknou zrzavou (skoro Garfield :).

1984 - George Orwell

24. dubna 2012 v 13:56 | Tez |  Knihy v mých myšlenkách

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
- Po cestě z velikonočního výletu mi sestra půjčila čtečku a měla tam mimo jiné i 1984 - náhoda. Měla jsem ho na seznamu už dost dlouho.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
- důvěra, nelidskost
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
- eliminace
4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo nechtěla být.
- V případě téhle knížky je to myslím dost jednoduché. Nechtěla bych být žádným obyvatelem Oceánie, nejspíš ani Euroasie a Eastasie. Kdybych si už musela vybrat, tak bych se radši zařadila k prolétům.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
- Ačkoli to není moc pozitivní, nejlepší na celém příběhu je, jak se autorovi podařilo zachytit budoucnost. Myslím, že každý, kdo nepřošel socialismem by si tuhle knížku měl přečíst, protože i když dost přehání, je to dobrá ukázka toho, jak to vypadalo.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i v chování postav.
- Trochu zklamání pro mě bylo, že Winston nakonec podlehl. Po takovém příběhu jsem čekala alespoň něco pozitivního.
Hodnocení: 9/10
PS: V téhle chvíli v podstatě knížku ještě dočtenou nemám, protože 200 stránkovému románu následuje padesáti stránkový doslov, kterým ještě procházím - věděli jste, že žádný George Orwell vlastně nebyl? (Jeho pravé jméno je Eric Blair).

Nedělní před a po

22. dubna 2012 v 22:29 | Tez |  Nedělní před a po
Tak po delší době se hlásím, tentokrát se jako fotograf-amatér budu pokoušet o menší seriál:


Tahle "úžasná ikonka" je už i v menu a vy můžete zkusit hádat, o co asi půjde...
.
.
.
.