1984 - George Orwell

24. dubna 2012 v 13:56 | Tez |  Knihy v mých myšlenkách

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
- Po cestě z velikonočního výletu mi sestra půjčila čtečku a měla tam mimo jiné i 1984 - náhoda. Měla jsem ho na seznamu už dost dlouho.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
- důvěra, nelidskost
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
- eliminace
4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo nechtěla být.
- V případě téhle knížky je to myslím dost jednoduché. Nechtěla bych být žádným obyvatelem Oceánie, nejspíš ani Euroasie a Eastasie. Kdybych si už musela vybrat, tak bych se radši zařadila k prolétům.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
- Ačkoli to není moc pozitivní, nejlepší na celém příběhu je, jak se autorovi podařilo zachytit budoucnost. Myslím, že každý, kdo nepřošel socialismem by si tuhle knížku měl přečíst, protože i když dost přehání, je to dobrá ukázka toho, jak to vypadalo.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i v chování postav.
- Trochu zklamání pro mě bylo, že Winston nakonec podlehl. Po takovém příběhu jsem čekala alespoň něco pozitivního.
Hodnocení: 9/10
PS: V téhle chvíli v podstatě knížku ještě dočtenou nemám, protože 200 stránkovému románu následuje padesáti stránkový doslov, kterým ještě procházím - věděli jste, že žádný George Orwell vlastně nebyl? (Jeho pravé jméno je Eric Blair).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama