Nedělní před a po

22. dubna 2012 v 22:29 | Tez |  Nedělní před a po
Tak po delší době se hlásím, tentokrát se jako fotograf-amatér budu pokoušet o menší seriál:


Tahle "úžasná ikonka" je už i v menu a vy můžete zkusit hádat, o co asi půjde...
.
.
.
.

.
.
.
.
Tipuju, že jste to uhádli. Chtěla bych se věnovat photoshopu a úpravám fotek. Ale možná trochu jinak, než byste čekali. Za tu dobu co fotím (nebo spíš, co fotím se zrcadlovkou) už se objevilo pár fotek, které prostě úpravu potřebovaly. Ale jak jsem amatérský fotograf, tak jsem ještě horší amatér, co se úprav fotek týče.
Ale mě to vůbec nevadí. Já se většinou snažím, abych byla s fotkou spokojená rovnou a nemusela se pak s nějakými úpravami patlat - photoshop jednou beztak všechny fotografy zlikviduje, protože snad není nic, co by nedokázal.
Já sama jsem ve photoshopu došla na "úroveň" vybělení zubů (což je docela užitečná věc, pro ty, kteří nemají zuby jako perličky), poté, co mi vypršela volná verze teď používám Photofiltre, ale na mojí úroveň je mi jedno o jaký program jde (to bělení zubů v podstatě zvládnu i tam).

Když si přečtete na stránkách nějakého fotografa, že zásadně neposílá originální (neupravené) snímky, přijde mi to docela škoda. Copak jsou ty původní fotky tak hrozné? Nebo je to vina fotografa, že ty fotky je potom potřeba upravovat?

Abych tento svůj monolog dovedla do konce, chci vám každý týden ukázal dvojici (případně víc) mých fotek, jednu původní a jednu, která prošla úpravami v nějakém programu. Nečekejte tedy žádné postupy, jak co udělat, na to jsou blogy o grafice.

Tento týden bych vám chtěla ukázat fotku z Německa, ta je ještě focená digitálem, stará už skoro dva roky.Myslím, že není třeba říkat, která je která (vlevo před, vpravo po), podle mě je to docela patrné.
Původní fotka je skvělá tím, že se nerozmazala, ale fotka po má prostě lepší barvy.
Co se týče úprav, tak jsem si (jako u všech fotek) pohrála s jasem a kontrastem, což je to nejjednodušší, co můžete udělat, a zároveň podle mě nejefektivnější, pokud si dobře pamatuju, tak jsem taky upravila spodní část skluzavky, protože se hrozně leskla.

Ale řekněte vy:
Která verze se vám líbí víc? Není ta upravená verze přesvětlená?
Mám vůbec s něčím takovýmhle pokračovat?

Závěrem doufám, že se nikdo tímhle článkem neurazil, to nebylo jeho účelem, spíš jsem vám chtěla ukázat nějaké "tajné recepty fotografů".


PS: Fotky můžete otevřít pravým klikem v novém okně (ve větší velikosti), kvůli tomu, že jsem snižovala velikost už ale potom ztrácí kvalitu, tak to prosím nějak překousněte :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama